Sardala Koyu

Sardala Koyu; Ağva ile Kandıra’nın köyü olan Bağırganlı arasında bulunan bakir bir cennet… İstanbul’a oldukça yakın ama şehrin sıkıntısından çok uzak olan Sardala koyu hafta sonları kaçamak yapabileceğiniz mükemmel bir yerdir. Hafta sonu diyorum keşfe açık bir ortam ve belirli zamanlarda kalabalık olabilir.

Benim gibi şehrin beton ve demir yığınından yorulmuş gürültüsüne kirlilik, muhabbetlerine klasik yeter doydum diyorsanız Sardala koyu tam yeridir. Gittiğinize iki güzel ana plajı ormanla iç içe güzelliği ve muhteşem koy ve kanyonlarıyla karşılayacaktır.

Nefes almanın tadına varacağınız güzel ortamlardan biri olup gözümün görebildiği kadarıyla uçsuz bucaksız doğanın sunduğu güzellik tarifsiz olduğu kadarıyla benim gibi şehrin klasikleri ve gözüme çarpan beton ve demir yığınından şikayetçiyseniz kurtulma imkanı sunuyor.

Deniz, sahil, plaj ve kamp aktivitesi yanı sıra doğa yürüyüşü yapabilirsiniz ormanlık alanları patika yollarıyla doğa içine çekiyor ve insana kattığı sakinlik ve dinginlik ile enerji değişimine sebeptir.

Kamp için gidenler olacaksa içme suyu ve yiyecek temini öncelik ve tuvalet için imkansızlık var olduğundan hazırlıklı olmakta fayda var.

Ulaşım için tavsiyelerim yetersiz olacaktır çünkü bende YUDOSK (Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü) grubu ile katıldım aslında grupla katılımların faydaları var ve tavsiye ederim.

Lafı çok fazla uzatmadan sizlere kamp arkadaşlarım ve benim çektiğimiz güzel fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dikkat

  • Tuvalet sorunu ve eksikliği var.
  • Temiz su problemi ve eksikliği var.
  • Alışveriş imkanı en yakın 10 km uzaklıkta.
  • Pansiyon, Restoran ve Kafeterya eksikliği var.